gojimiska

Goji Land

Czym jest Goji Land?

Goji Land to przedsiębiorstwo ekonomii
społecznej założone przez Fundację Sławek. W
nim utworzyliśmy miejsca pracy dla osób
zmagających się z wykluczeniem społecznym a
całość zysków wspiera programy pomocowe
Fundacji Sławek.
Pomysł na Goji Land zrodził się w 2017 roku izwyciężył w programie Społeczny StartUpUniCredit Foundation i Ashoka Polskauzyskującwsparcie w początkowej fazie implementacji.Dzięki środkom z programu utworzyliśmypierwszą w Polsce plantację lyciumbarbarum,rośliny której owocem są słynne i zdrowe jagody Goji!
Dziś Goji Land realizuje sprzedaż liofilizowanychowoców   Goji   z   własnej   uprawy   orazwyselekcjonowanych  suszonych  jagód  Goji  zAzji.  Pod  koniec  2019  roku  rozszerzyliśmyasortyment  oferując  naszym  klientom  noweprodukty,    starannie    wyselekcjonowane,konfekcjonowane przez naszych beneficjentóww ekologiczne opakowania.
 
Land to przedsiębiorstwo ekonomii
 
nim miejsca pracy dla osób
 
całość zysków wspiera programy pomocowe
 

Na czym polega proces liofilizacji?

Liofilizowane owoce to nic innego jak kwintesencja owocu. Bez konserwantów, barwników czy wzmacniaczy smaku. Mimo obco brzmiącej nazwy są w 100% naturalne.

Liofilizacja to suszenie sublimacyjne, proces konserwacji sprawdzony i uznany za najbardziej zachowawczy. Polega na usunięciu wody z zamrożonego produktu przez sublimację lodu – oznacza to, że lód przechodzi bezpośrednio w parę wodną, z pominięciem stanu ciekłego. Proces ten przebiega w niskiej temperaturze oraz pod znacznie obniżonym ciśnieniem. Proces ten jest najlepszy pod względem zachowania wartości odżywczych produktów.

Udostępnij ten post